Bemutatkozik a

VÖLGY UTCAI ÖKUMENIKUS ÓVODA

Óvodánk 2013 őszén nyitotta meg kapuit, fenntartója a II. Ker. Önkormányzat. A teljesen felújított, korszerű, kiválóan felszerelt, tágas terekkel rendelkező épületben jelenleg 4 homogén életkorú, családias létszámú és hangulatú csoport működik.

Intézményünk természetvédelmi övezet határában helyezkedik el.

A különböző burkolatú játszó- és fejlesztőeszközök optimálisan növelik és kielégítik a gyerekek mozgásigényét, akik a felhőtlen játék vagy az udvaron szervezett mozgásos programok közben a szomszédos erdő tiszta, friss levegőjét élvezhetik.

Kiválóan felszerelt, nagyméretű tornatermünkhöz – az óvodák közt kuriózumként – lelátó is tartozik. Rengeteg lehetőség van az elemi, fejlesztő és szabadidős mozgások végzésére ill. esetenként egyéb, pl. művészeti programok rendezésére.

Pedagógiai programunk az országban egyedülálló módon képviseli a keresztény hitre nevelés elveit, természetesen az óvodás korosztály számára kifejlesztett módszertant alkalmazva. A kereszténység történetének ismerete az alapműveltség része, ezért intézményünk nem csak a hívő családok, hanem bárki számára nyitva áll.

Az épület minden közlekedési eszközzel kiválóan megközelíthető helyen fekszik.

Szeretettel várjuk a II. kerületben élő, vagy itt munkát vállaló családok gyermekeit.

Haszillóné John Helga